Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który najczęściej wykorzystuje się po to, aby maksymalnie ograniczyć sygnały świadczące o tym, że nasza skóra się starzeje. To idealny sposób na to, aby ukryć przebarwienia, zmiany po trądziku oraz blizny i zmarszczki, które pojawiają się pod oczyma. Zabieg można stosować także z powodzeniem wtedy, gdy ma się w planie wyeliminowanie cellulitu. Jest nieoceniony także wtedy, gdy myślimy o stymulacji wzrostu włosów.
Mezoterapia igłowa i jej początki
W roku 1950 francuski lekarz Michael Pistora postanowił skorzystać z metody śródskórnych wstrzyknięć. Metoda ta praktykowana jest do dzisiaj i cieszy się dużym uznaniem. Zabieg opiera się na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek leków albo substancji aktywnych. Odbywa się to za pomocą iniekcji docierającej bezpośrednio w obręb skóry. Sama nazwa także nie jest przypadkowa, wprowadzono ją, gdy zaczęto w ten sposób leczyć schorzenia tkanek, które pochodzą z mezodermy. Zabieg umożliwia znakomite efekty uzyskiwane w szybkim tempie. Pokonanie bariery naskórkowej przyczynia się również do tego, że składniki preparatu zyskują możliwość szybszego niż w innych przypadkach działania.
Jak działa mezoterapia igłowa?
Gdy mówimy o mechanizmie działania mezoterapii igłowej, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak duże znaczenie ma dobór odpowiedniej metody, preparatu oraz techniki. Zabieg może, w zależności od okoliczności, wykorzystywać aż dwa mechanizmy działania. W pierwszej kolejności mamy w jego przypadku do czynienia z wykonaniem stanu zapalnego, do którego dochodzi, gdy skóra jest uszkodzona przez liczne nakłucia. Nie dzieje się tak jednak wcale bez przyczyny, a wspomniane nakłucia przyczyniają się do tego, że w skórze właściwej pobudzane są fibroblasty. Zaczynają one dzielić się, a jednocześnie syntezować te substancje, które są odpowiedzialne za budowanie skóry właściwej. Gdy więc stan zapalny mija, mamy do czynienia z nowymi naczyniami krwionośnymi.
Warto wspomnieć także o drugim mechanizmie, a tym jest działanie substancji, która została wstrzyknięta w skórę i może aktywnie wspierać zachodzące w niej procesy naprawcze i regeneracyjne. Substancje takie zwykle podawane są z wykorzystaniem tak zwanej metody manualnej, a więc za pomocą strzykawki i igłą o odpowiedniej długości i grubości. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zastosowana została tak zwana metoda mechaniczna wykorzystująca w tym celu specjalny pistolet. Jest on zdecydowanie bardziej precyzyjny ustalając, jaka będzie optymalna głębokość wstrzyknięcia i ilość mieszaniny, która zostanie podana przy jednym wkłuciu.
Mezoterapia igłowa – częstotliwość wykonywania
Osoby odpowiedzialne za wykonywanie zabiegu zwracają uwagę na to, że czysto profilaktycznie można wykonywać go wtedy, gdy pacjent przekroczy 25 rok życia. Oczywiście, w tym okresie mamy do czynienia przede wszystkim z zabiegiem prewencyjnym. Pozwoli on na utrzymanie skóry w dobrej kondycji możliwie jak najdłużej. Po trzydziestym roku życia zaleca się przeważnie od dwóch do sześciu zabiegów w roku.
Więcej na stronie: https://klinikamurano.com/oferta_mezoterapia-iglowa_242.html