Masaż LPG to technika korygująca twarz i ciało. Polega na pobudzeniu procesów metabolicznych w podskórnych komórkach tłuszczowych. W efekcie poprawia się mikrokrążenie, przepływ limfy, zmiękcza nawet stara, gęsta tkanka tłuszczowa. Metoda pobudza wszystkie komórki tłuszczu podskórnego, a także fibroblasty, które reagują na to wytwarzaniem kolagenu i elastyny. Stąd kolejny efekt zabiegu - wzrost elastyczności i jędrności skóry.
Co to jest endermologia?
Masaż LPG to metoda kompleksowej wielowymiarowej stymulacji tkanek miękkich ciała i ich struktur (endermologia). Masaż endermologiczny wykonywany jest z wykorzystaniem urządzenia z inteligentnym systemem sterowania. Rękojeść robocza urządzenia zapewnia podciśnieniowe uchwycenie fałdu skórnego, który jest intensywnie ugniatany przez stale obracające się rolki. Połączenie oddziaływania fizycznego i mechanicznego świadczy o maksymalnej skuteczności zabiegów. LPG, czyli ma działanie ogólne lecznicze, lecznicze, odbudowujące, profilaktyczne, mające na celu wyeliminowanie problemów estetycznych, związanych z wiekiem i fizjologią człowieka.
Wskazania do masażu endermologicznego LPG
Skrót LPG pochodzi od nazwiska Louis-Paul Guitays (Louis-Paul Guitay), który jest autorem endermologii. W 1986 roku francuski innowator uległ wypadkowi samochodowemu i po kontuzjach stanął przed problemem długotrwałej rehabilitacji. Stworzony przez niego aparat miał ułatwić ten proces. Jednak w trakcie jego stosowania odkryto nieoczekiwane inne pozytywne efekty. Sesje masażu LPG nie tylko zniwelowały skutki kontuzji i przyspieszyły regenerację fizyczną, ale również przyczyniły się do utraty wagi, ukształtowania pięknej sylwetki oraz naturalnego odmłodzenia tkanek miękkich. Dalsze udoskonalanie technologii znacznie rozszerzyło możliwości zastosowania aparatu. Masaż stosuje się gdy konieczna jest:
• eliminacja miejscowych złogów tłuszczu podskórnego i fałdów skórnych;
• zmniejszenie widoczności cellulitu;
• wygładzenie ulgi w skórze;
• eliminacja obrzęku;
• modelowanie pięknych konturów ciała i konturów twarzy.
W celach terapeutycznych, kiedy wskazana jest:
• odbudowa tkanek miękkich ciała i ich struktur po chorobach, urazach, operacjach i urazach;
• eliminacja bólu mięśni, skurczów i zatorów w tkankach;
• poprawa krążenia obwodowego i normalizacja przepływu limfy;
• korekta postawy;
• wzmocnienie układu mięśniowo-szkieletowego i organizmu.
W celach profilaktycznych, aby nastąpiła:
• aktywacja lokalnego metabolizmu i procesów lipolizy;
• polepszenie przezskórnej (przezskórnej) detoksykacji i wydalania metabolitów;
• zwiększenie miejscowej odporności skóry.
Efekt masażu próżniowo-mechanicznego
Pełen przebieg zabiegów pozwala zwiększyć przepływ żylny i przepływ limfy 2-3 razy. Nastąpi aktywacja funkcji fibroblastów odpowiedzialnych za syntezę kolagenu, elastyny i macierzy zewnątrzkomórkowej. Zwiększyć produkcję nowego kolagenu o 27 - 130%. Masaż sprzętowy LPG oddziałuje na wszystkie warstwy skóry: naskórek, skórę właściwą i przede wszystkim podskórną tkankę tłuszczową, wywołując w niej rewolucyjne zmiany. Jednocześnie następuje wzrost mikrokrążenia i przepływu limfy, eliminacja zastoju i wzrost przepuszczalności błon komórek tłuszczowych, co umożliwia aktywację procesów naturalnej lipolizy. LPG to rodzaj lipomasażu, który „rozszczelnia” otorbione komórki tłuszczowe, usprawniając i przyspieszając naturalne „spalanie” tłuszczu.