XXV - lecie Poradni Vigor
Klucz do zdrowia

Kluczem do zdrowia jest Twój kręgosłup. Przeciążany codziennym funkcjonowaniem może przynosić dolegliwości bólowe. Choroby kręgosłupa mogą prowadzić do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu innych układów.
JAK SOBIE POMÓC

Podstawą każdego procesu leczniczego bezwzględnie musi być skrupulatna diagnoza lekarska. W pierwszej fazie należy więc udać się do specjalisty, który zleci szereg potrzebnych badań diagnostycznych.
LECZENIE

Proces leczniczy jest drugotrwały. Nie sporowadza się tylko do zabiegów i ćwiczeń stosowanych w przychodni. Sposób wykonywania czynności dnia codzienngo jest jednym z elementów powrotu do zdrowia.
O nas

Założycielem poradni "VIGOR" jest dr Wiesław Niesłuchowski. Vigor powstał 5 stycznia 1987 roku. Dr Wiesław Niesłuchowski, tytuł lekarza specjalisty w zakresie rehabilitacji w chorobach narządu ruchu uzyskał w 1975 roku. W tym samym roku uzyskał tytuł lekarza specjalisty w zakresie ochrony zdrowia. W 1986 ukończył szkolenie terapi manualnej prowadzone przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Katowicech i został członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medycyny Manualnej i Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. 7.01.1987 roku stworzył Poradnię Rehabilitacji i Chorób Kręgosłupa "Vigor", gdzie leczy pacjentów łącząc wiedzę medyczną i z doswiadczeniami terapii manualnej. W czasie życia zawodowego uczestniczył w wielu sympozjch krajowych i zagranicznych dotyczącychleczenia schorzeń kręgosłupa. Swoją metodę leczenia propaguje równiez w programach telewizyjnych. Jest autorem książek traktujących o chorobach kręgosłupa . W 1993 r. "Kręgosłup klucz do zdrowia" a w 1995r. "Kręgosłup klucz do zdrowia Twojego Dziecka". Dr Wiesław Niesłuchowski wspiera doktorantów oraz młodych naukowców, którzy interesują się tematyką leczenia chorób narządu ruchu. Uczestniczy również w badaniach naukowych na temat korekcji wad postawy oraz psychicznych aspektów leczenia chorób kręgosłupa.
Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta umówiona wcześniej telefonicznie lub osobiście odbywa się o wyznaczonej godzinie. Uprzejmie prosimy o przybycie kilka minut wcześniej. Na tą wizytę należy zabrać wszystkie dotychczasowe badania lekarskie (jeśli je Państwo posiadacie) tj.: RTG klatki piersiowej i kręgosłupa, rezonans magnetyczny lub usg.

Przygotowanie do ćwiczeń

Na pierwsze ćwiczenia w naszej poradni należy przygotować wygodny strój do ćwiczeń. Proponujemy nie zabierać ze sobą biżuterii, gdyż należy ją pozostawić w sztani. Ponadto w przypadku uczęszczania na zabiegi fizykoterapii posiadanie ozdób metalowych może być niebezpieczne.
Strona domowa     |     O nas     |     Usługi     |     Cennik     |     Lokalizacja     |     Kontakt